ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.2.2017, Michal Špírek

Dušan Žovinec: Máme partu, která si dokáže poradit

Druhého takového hokejového obojživelníka v kádru Motoru nenajdete. Obránce Dušan Žovinec byl v poslední čtvrtině základní části nasazován do hry jako útočník. A stejná role mu připadne i v play-off.

Poslední zápas základní části je za vámi. Jaké bylo utkání na Kladně?
Byl to těžký zápas, hlavně z té stránky, že oběma týmům už o nic nešlo a bylo těžké se v hlavě správně nastavit. Já z něj mám ale novou zkušenost, zahrál jsem si na malém hřišti v útoku. A to tedy také nebylo nic lehkého (úsměv). Škoda druhé třetiny, kdy jsme dělali individuální chyby a čtyřikrát inkasovali.

Jaký pocit u vás převládá při ohlédnutí za základní částí?
Spokojenost. Ze svého pohledu můžu říct, že naše výkonnost gradovala. V úvodu sezóny se nám pár zápasů nedařilo, pak jsme ale šli každým zápasem nahoru, ohledně taktiky a vůbec všeho. A doufám, že to tak bude pokračovat. Každý tým v sezóně pozná takovou menší krizi, na nás přišla v závěru. Ale já to beru jako zkoušku před play-off. Samozřejmě, ne že bychom si takovou zkoušku přáli, ale je dobré zjistit, že máme dobrou partu, která si dokáže poradit, i když to herně třeba zrovna dvakrát nejde.

Cítíte se v současnosti jako obránce, nebo jako útočník?
Určitě jako obránce. Ale byla přede mě dána výzva, kdy jsem začal zaskakovat za zraněné útočníky. Do čtrnácti let jsem v útoku hrál, takže jsem tak nějak věděl, kde se pohybovat. Post útočníka zvládám spíš zezadu, jinak mi schází pohotovost v zakončení a tak. Hrát útočníka je pro mě složitější, než beka, ale tak každé má svoje.

Při hře pět na pět nastupujete v útoku, při oslabení jste pak v obranné dvojici. Nedělá vám potíže měnit post během jednoho zápasu, nebo dokonce ze střídání do střídání?
Je to tak. Trenér už mi řekl, že i do play-off se mnou počítá do útoku, s tím, že když bude třeba na oslabení, tak to budu střídat a půjdu na beka. Problémy mi to nedělá. Já už si to vyzkoušel v osmnáctkách v reprezentaci.

Kde se vzal ten nápad vás nasadit do útoku?
Že jsem to hrál zamlada trenéři ví. A v útoku už jsem hrál loni v play-off, když byla velká marodka, to mě tam postavil Radek Bělohlav. To jsem nějak zvládl, takže si to asi pan Bednařík a pan Štrba pamatují a zkusili mě v útoku i letos.

Další zápas na vás čeká 26. února, jaký do té doby budete mít program?
Máme teď v pondělí a úterý volno a pak už se do toho zase vrhneme a každodenním tréninkem se budeme připravovat na play-off.

Přerov, Frýdek-Místek, Benátky. Jeden z těchto protivníků vás bude čekat ve čtvrtfinále. Máte nějaké přání, s kým byste se chtěl, nebo nechtěl setkat?
Nechci si vybírat, už jsem se takhle párkrát spálil. Všechny tyto týmy jsou těžké, je mi to v podstatě jedno. Pokud chceme uspět, musíme porazit kohokoliv.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky směrem do play-off?
Ať určitě přijdou na stadion a podporují nás nadále jako doposud. Fandí nám jak doma, tak venku, obdivuji fanoušky, že za námi jezdí takové dálky jako do Frýdku či Přerova, je to super.

Sociální sítě

Vylezlo teplé jarní sluníčko ?? - a přesto začíná nová sezona zimního sportu, jakým je hokej ??Letos se spoustou...

Před 20 lety zemřel legendární útočník Jiří Macelis. Za ČB 9 sezon, cca. 50 zápasů, 42 gólů! S @narodnitym mistr světa 1949, rok...

Trenér Václav Prospal si bere do letní přípravy několik hokejistů na zkoušku. Mimo jiné navrátilce Vláďu Škodu....

Václav Prospal si vybral první spolupracovníky. A v pondělí už se hráči začnou připravovat na novou sezonu!...