PARTNEŘI WEBU
 • Dušan Žovinec: Máme partu, která si dokáže poradit

  14.2.2017, Michal Špírek

  Druhého takového hokejového obojživelníka v kádru Motoru nenajdete. Obránce Dušan Žovinec byl v poslední čtvrtině základní části nasazován do hry jako útočník. A stejná role mu připadne i v play-off.

  Poslední zápas základní části je za vámi. Jaké bylo utkání na Kladně?
  Byl to těžký zápas, hlavně z té stránky, že oběma týmům už o nic nešlo a bylo těžké se v hlavě správně nastavit. Já z něj mám ale novou zkušenost, zahrál jsem si na malém hřišti v útoku. A to tedy také nebylo nic lehkého (úsměv). Škoda druhé třetiny, kdy jsme dělali individuální chyby a čtyřikrát inkasovali.

  Jaký pocit u vás převládá při ohlédnutí za základní částí?
  Spokojenost. Ze svého pohledu můžu říct, že naše výkonnost gradovala. V úvodu sezóny se nám pár zápasů nedařilo, pak jsme ale šli každým zápasem nahoru, ohledně taktiky a vůbec všeho. A doufám, že to tak bude pokračovat. Každý tým v sezóně pozná takovou menší krizi, na nás přišla v závěru. Ale já to beru jako zkoušku před play-off. Samozřejmě, ne že bychom si takovou zkoušku přáli, ale je dobré zjistit, že máme dobrou partu, která si dokáže poradit, i když to herně třeba zrovna dvakrát nejde.

  Cítíte se v současnosti jako obránce, nebo jako útočník?
  Určitě jako obránce. Ale byla přede mě dána výzva, kdy jsem začal zaskakovat za zraněné útočníky. Do čtrnácti let jsem v útoku hrál, takže jsem tak nějak věděl, kde se pohybovat. Post útočníka zvládám spíš zezadu, jinak mi schází pohotovost v zakončení a tak. Hrát útočníka je pro mě složitější, než beka, ale tak každé má svoje.

  Při hře pět na pět nastupujete v útoku, při oslabení jste pak v obranné dvojici. Nedělá vám potíže měnit post během jednoho zápasu, nebo dokonce ze střídání do střídání?
  Je to tak. Trenér už mi řekl, že i do play-off se mnou počítá do útoku, s tím, že když bude třeba na oslabení, tak to budu střídat a půjdu na beka. Problémy mi to nedělá. Já už si to vyzkoušel v osmnáctkách v reprezentaci.

  Kde se vzal ten nápad vás nasadit do útoku?
  Že jsem to hrál zamlada trenéři ví. A v útoku už jsem hrál loni v play-off, když byla velká marodka, to mě tam postavil Radek Bělohlav. To jsem nějak zvládl, takže si to asi pan Bednařík a pan Štrba pamatují a zkusili mě v útoku i letos.

  Další zápas na vás čeká 26. února, jaký do té doby budete mít program?
  Máme teď v pondělí a úterý volno a pak už se do toho zase vrhneme a každodenním tréninkem se budeme připravovat na play-off.

  Přerov, Frýdek-Místek, Benátky. Jeden z těchto protivníků vás bude čekat ve čtvrtfinále. Máte nějaké přání, s kým byste se chtěl, nebo nechtěl setkat?
  Nechci si vybírat, už jsem se takhle párkrát spálil. Všechny tyto týmy jsou těžké, je mi to v podstatě jedno. Pokud chceme uspět, musíme porazit kohokoliv.

  Máte nějaký vzkaz pro fanoušky směrem do play-off?
  Ať určitě přijdou na stadion a podporují nás nadále jako doposud. Fandí nám jak doma, tak venku, obdivuji fanoušky, že za námi jezdí takové dálky jako do Frýdku či Přerova, je to super.

  Aktuálně na webu

  Přestávka skončila a jde se na to! První na řadě je Přerov

  dnes, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Téměř dva týdny trvající přestávka je pryč. Konečně se začne opět hrát a hned hezky od podlahy. První překážkou na cestě je tým HC ZUBR Přerov. První dvě utkání se odehrají v Budvar aréně a jasnými favority série jsou Jihočeši. V...

  OF1: CHM - CEB 3:2sn - Chomutov urval první utkání v nájezdech

  včera, Filip Kortus

  Dvakrát vedli, ale bohužel to nakonec nestačilo. Starší dorost Motoru v první utkání play off byl proti Chomutovu blízko první výhře. Utkání se protáhlo až do samostatných nájezdů, kde rozhodl až ve čtvrté sérii Kryštof Ouřada. V sérii se pokračuje zítra od 12:30 znovu v SD...

  JUN: ZLN–CEB 6:3 – Juniorka ve Zlíně neuspěla

  včera, Miroslav Mayer

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — V dalším kole juniorské extraligy zajížděli Jihočeši do Zlína. Zápas rozhodla druhá třetina, kde Motor inkasoval tři branky a nedal žádnou. V poslední části už jen Budějovičtí zmírnili svoji porážku. Motoru patří čtvrtá příčka, ale na čelo už...

  Aktuality

  Dostálek proti Přerovu

  Loni stál v play-off na straně Přerova, teď bude bojovat za Motor. Jak se těší na čtvrtfinálovou sérii útočník Vlastimil Dostálek čtěte ZDE.

  21.2.2017

  Přerov soupeřem pro ČF

  Motor bude mít v play-off stejného čtvrtfinálového soupeře, jako loni. HC ZUBR Přerov porazil v předkole Prostějov 3:1 na zápasy a v neděli poprvé zavítá do Budvar arény.

  21.2.2017

  EkoProgram

  Vylosovaní výherci EkoProgramu mají tentokrát čísla: 1, 174 a 177.

  13.2.2017
  Archiv aktualit