PARTNEŘI WEBU
 • Dušan Žovinec: Máme partu, která si dokáže poradit

  14.2.2017, Michal Špírek

  Druhého takového hokejového obojživelníka v kádru Motoru nenajdete. Obránce Dušan Žovinec byl v poslední čtvrtině základní části nasazován do hry jako útočník. A stejná role mu připadne i v play-off.

  Poslední zápas základní části je za vámi. Jaké bylo utkání na Kladně?
  Byl to těžký zápas, hlavně z té stránky, že oběma týmům už o nic nešlo a bylo těžké se v hlavě správně nastavit. Já z něj mám ale novou zkušenost, zahrál jsem si na malém hřišti v útoku. A to tedy také nebylo nic lehkého (úsměv). Škoda druhé třetiny, kdy jsme dělali individuální chyby a čtyřikrát inkasovali.

  Jaký pocit u vás převládá při ohlédnutí za základní částí?
  Spokojenost. Ze svého pohledu můžu říct, že naše výkonnost gradovala. V úvodu sezóny se nám pár zápasů nedařilo, pak jsme ale šli každým zápasem nahoru, ohledně taktiky a vůbec všeho. A doufám, že to tak bude pokračovat. Každý tým v sezóně pozná takovou menší krizi, na nás přišla v závěru. Ale já to beru jako zkoušku před play-off. Samozřejmě, ne že bychom si takovou zkoušku přáli, ale je dobré zjistit, že máme dobrou partu, která si dokáže poradit, i když to herně třeba zrovna dvakrát nejde.

  Cítíte se v současnosti jako obránce, nebo jako útočník?
  Určitě jako obránce. Ale byla přede mě dána výzva, kdy jsem začal zaskakovat za zraněné útočníky. Do čtrnácti let jsem v útoku hrál, takže jsem tak nějak věděl, kde se pohybovat. Post útočníka zvládám spíš zezadu, jinak mi schází pohotovost v zakončení a tak. Hrát útočníka je pro mě složitější, než beka, ale tak každé má svoje.

  Při hře pět na pět nastupujete v útoku, při oslabení jste pak v obranné dvojici. Nedělá vám potíže měnit post během jednoho zápasu, nebo dokonce ze střídání do střídání?
  Je to tak. Trenér už mi řekl, že i do play-off se mnou počítá do útoku, s tím, že když bude třeba na oslabení, tak to budu střídat a půjdu na beka. Problémy mi to nedělá. Já už si to vyzkoušel v osmnáctkách v reprezentaci.

  Kde se vzal ten nápad vás nasadit do útoku?
  Že jsem to hrál zamlada trenéři ví. A v útoku už jsem hrál loni v play-off, když byla velká marodka, to mě tam postavil Radek Bělohlav. To jsem nějak zvládl, takže si to asi pan Bednařík a pan Štrba pamatují a zkusili mě v útoku i letos.

  Další zápas na vás čeká 26. února, jaký do té doby budete mít program?
  Máme teď v pondělí a úterý volno a pak už se do toho zase vrhneme a každodenním tréninkem se budeme připravovat na play-off.

  Přerov, Frýdek-Místek, Benátky. Jeden z těchto protivníků vás bude čekat ve čtvrtfinále. Máte nějaké přání, s kým byste se chtěl, nebo nechtěl setkat?
  Nechci si vybírat, už jsem se takhle párkrát spálil. Všechny tyto týmy jsou těžké, je mi to v podstatě jedno. Pokud chceme uspět, musíme porazit kohokoliv.

  Máte nějaký vzkaz pro fanoušky směrem do play-off?
  Ať určitě přijdou na stadion a podporují nás nadále jako doposud. Fandí nám jak doma, tak venku, obdivuji fanoušky, že za námi jezdí takové dálky jako do Frýdku či Přerova, je to super.

  Aktuálně na webu

  První útok zůstává, několik hráčů v Motoru pokračovat nebude

  před 2 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vysněný postup do extraligy se nepodařil, to je prostý fakt. I tak měla ale sezona 2016-17 spoustu pozitivních momentů, na které se bude vzpomínat. Na vzpomínání ale není čas, už teď totiž na plné obrátky běží vyjednávání o smlouvách na sezonu...

  Reprezentace poprvé trénovala v Budvar aréně

  před 3 dny, Jaroslav Pešek

  České Budějovice čekali na hokejovou reprezentaci poměrně dlouho. Naposledy mohli jihočeští fanoušci sledovat zápas reprezentace z důvěrně známých sedadel před pěti lety, kdy v rámci Euro Hockey Challenge Češi porazili Německo dvakrát 3:2 - jednou po nájezdech a jednou po...

  Reprezentace chystá v Českých Budějovicích otevřený trénink i autogramiádu

  před 3 dny, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vrchol domácí hokejové sezóny je tady. Český národní tým ladí formu i sestavu na světový šampionát a má před sebou poslední zápasovou prověrku. V jižních Čechách odehraje nabité Carlson Hockey Games. K této příležitosti se fanoušci v Českých...

  Aktuality

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017

  Vstupenky na baráž

  Prodej nemnoha zbylých vstupenek na barážové duely bude probíhat vždy ve fanshopu ve všední dny mezi 13. a 18. hodinou a ve dnech zápasů na pokladně č. 1 v Budvar aréně od 13 hodin.

  2.4.2017
  Archiv aktualit