PARTNEŘI WEBU
 • Dušan Žovinec: Máme partu, která si dokáže poradit

  14.2.2017, Michal Špírek

  Druhého takového hokejového obojživelníka v kádru Motoru nenajdete. Obránce Dušan Žovinec byl v poslední čtvrtině základní části nasazován do hry jako útočník. A stejná role mu připadne i v play-off.

  Poslední zápas základní části je za vámi. Jaké bylo utkání na Kladně?
  Byl to těžký zápas, hlavně z té stránky, že oběma týmům už o nic nešlo a bylo těžké se v hlavě správně nastavit. Já z něj mám ale novou zkušenost, zahrál jsem si na malém hřišti v útoku. A to tedy také nebylo nic lehkého (úsměv). Škoda druhé třetiny, kdy jsme dělali individuální chyby a čtyřikrát inkasovali.

  Jaký pocit u vás převládá při ohlédnutí za základní částí?
  Spokojenost. Ze svého pohledu můžu říct, že naše výkonnost gradovala. V úvodu sezóny se nám pár zápasů nedařilo, pak jsme ale šli každým zápasem nahoru, ohledně taktiky a vůbec všeho. A doufám, že to tak bude pokračovat. Každý tým v sezóně pozná takovou menší krizi, na nás přišla v závěru. Ale já to beru jako zkoušku před play-off. Samozřejmě, ne že bychom si takovou zkoušku přáli, ale je dobré zjistit, že máme dobrou partu, která si dokáže poradit, i když to herně třeba zrovna dvakrát nejde.

  Cítíte se v současnosti jako obránce, nebo jako útočník?
  Určitě jako obránce. Ale byla přede mě dána výzva, kdy jsem začal zaskakovat za zraněné útočníky. Do čtrnácti let jsem v útoku hrál, takže jsem tak nějak věděl, kde se pohybovat. Post útočníka zvládám spíš zezadu, jinak mi schází pohotovost v zakončení a tak. Hrát útočníka je pro mě složitější, než beka, ale tak každé má svoje.

  Při hře pět na pět nastupujete v útoku, při oslabení jste pak v obranné dvojici. Nedělá vám potíže měnit post během jednoho zápasu, nebo dokonce ze střídání do střídání?
  Je to tak. Trenér už mi řekl, že i do play-off se mnou počítá do útoku, s tím, že když bude třeba na oslabení, tak to budu střídat a půjdu na beka. Problémy mi to nedělá. Já už si to vyzkoušel v osmnáctkách v reprezentaci.

  Kde se vzal ten nápad vás nasadit do útoku?
  Že jsem to hrál zamlada trenéři ví. A v útoku už jsem hrál loni v play-off, když byla velká marodka, to mě tam postavil Radek Bělohlav. To jsem nějak zvládl, takže si to asi pan Bednařík a pan Štrba pamatují a zkusili mě v útoku i letos.

  Další zápas na vás čeká 26. února, jaký do té doby budete mít program?
  Máme teď v pondělí a úterý volno a pak už se do toho zase vrhneme a každodenním tréninkem se budeme připravovat na play-off.

  Přerov, Frýdek-Místek, Benátky. Jeden z těchto protivníků vás bude čekat ve čtvrtfinále. Máte nějaké přání, s kým byste se chtěl, nebo nechtěl setkat?
  Nechci si vybírat, už jsem se takhle párkrát spálil. Všechny tyto týmy jsou těžké, je mi to v podstatě jedno. Pokud chceme uspět, musíme porazit kohokoliv.

  Máte nějaký vzkaz pro fanoušky směrem do play-off?
  Ať určitě přijdou na stadion a podporují nás nadále jako doposud. Fandí nám jak doma, tak venku, obdivuji fanoušky, že za námi jezdí takové dálky jako do Frýdku či Přerova, je to super.

  Aktuálně na webu

  Jízda juniorů skončila v semifinále. Třinec postoupil zaslouženě, ví Radoš

  dnes, Matěj Mayer

  Naposledy v roce 2009 se dostali junioři Českých Budějovic tak daleko. Po dlouhých letech v suterénu nejvyšší juniorské soutěže, kdy dokonce hrozil sestup do nižší ligy, se juniorskému týmu Motoru povedl parádní úspěch. Parta kolem trenérů Kupky a Roba se prokousala až do...

  Vybavte se na eshopu na baráž a dopravu budete mít zdarma

  dnes, Redakce

  Jedete už do Pardubic nebo se chystáte až na páteční domácí souboj s Karlovými Vary? Motor zahájí boj o svou jedinečnou šanci. Pořiďte si k tomu milou vzpomínku. Na tento víkend pro vás máme speciální akci. Pokud si nakoupíte od pátku 24. března od 15 hodin do neděle 26. března...

  JUN: CEB–TRI 0:5 – Oceláři vyhráli i třetí zápas a juniorce končí sezona

  včera, Denisa Józsová

  Pro Budějovické byl třetí zápas duelem o vše. V případě výhry by si vynutili prodloužení série. Bohužel Jihočeši nebyli schopní vstřelit branku, a nakonec prohráli 0:5. Přesto je postup do semifinále DHL Extraligy juniorů největší úspěch za poslední léta v juniorské kategorii....

  Aktuality

  Junioři v SF s Třincem

  Soupeřem českobudějovické juniorky budou v semifinálové sérii hokejisté Třince. Úvodní zápasy série hrané na tři vítězné zápasy se hrají na ledě Třince (19.3, 20.3.), v Budějovicích se pak bude hrát ve čtvrtek 23. března (16:00 v Budvar aréně, vstup volný), případně v pátek 24. března.

  17.3.2017

  Druhý souboj univerzit

  Ve středu 15. 3. se od 18 hodin v Budvar aréně odehraje 2. ročník souboje univerzit mezi Jihočeskou univerzitou a Vysokou školou technickou a ekonomickou. Nastoupí řada bývalých či současných hráčů Motoru a připravena je velkolepá show i bohatý doprovodný program. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni!

  11.3.2017

  Slavia soupeřem pro SF

  Motor bude mít v play-off stejného semifinálového soupeře, jako loni. HC Slavia Praha porazila ve čtvrtfinále Třebíč 4:0 na zápasy a v pondělí poprvé zavítá do Budvar arény.

  7.3.2017
  Archiv aktualit