ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.2.2018, Filip Kortus

Domácí byli přímočařejší v zakončení, říkal po zápase Vít Jonák

Karlovy Vary - První místo po základní části se zase o něco vzdálilo. Jihočeši nezvládli přímý souboj o první místo a v karlovarské KV aréně neuhráli ani bod. Do čela se tak dostala Energie, ovšem do konce základní části zbývají ještě dvě kola. O sobotním šlágru hovořil útočník Vít Jonák.

Co vám dnes chybělo k zisku bodů?
Lepší produktivita. Myslím si, že jsme měli stejně gólových šancí jako soupeř, ale na rozdíl od nich jsme je nedokázali proměňovat.

Postrádali jste větší lehkost v zakončení?
Taky, ale chyběla nám větší přímočarost. Nechodili jsme tolik do branky, hodně střel brankář viděl a v pohodě je chytil. Trápí nás to už déle, musíme to zlepšit. Neodehráli jsme ale špatné utkání, měli jsme tam dobré pasáže a hrálo se kvalitní utkání. Mělo to tempo.

Vary naopak trestaly vaše chyby a byly důrazní při zakončení?
Přesně tak, byly lepší v zakončení a to rozhodlo celé utkání. Vstoupili jsme do zápasu dobře, možná zaslouženě jsme vedli, ale udělali jsme dvě chyby a soupeř otočil skóre. To bylo pro celý zápas hodně důležité.

Srážela vás zbytečná vyloučení?
K tomu bych se nechtěl moc vyjadřovat. Fauly byly na obou stranách, těžko říct, jestli se to mělo pískat. Já jsem zřejmě fauloval, hokejka mi vylétla do obličeje soupeře a měl jsem být potrestán.

Ve středu vás čeká aktuálně třetí Kladno s Jaromírem Jágrem. Budete se na soupeře připravovat stejně jako na kohokoliv jiného?
Pokud Jaromír nastoupí, tak to bude trochu specifické utkání, ale my se budeme připravovat pořád stejně. Jeho přítomnost možná bude znát, je to skvělý hokejista, ale musíme se soustředit hlavně na náš výkon.


Vít Jonák ve Varech

Body: 0+0
Střely: 2
Zblokované střely: 0
Ice time: 16:54
+/-: -2

Sociální sítě

Je konec. V semifinálové sérii jsme nestačili na @rytirikladno a sezona pro nás končí.

Na začátku druhé třetiny prohráváme 0:3, do branky míří Ondřej Bláha. #CEBvKLA #PlayOff2018

Páté utkání série proti @rytirikladno začalo! #CEBvKLA #PlayOff2018

Boj o pátý zápas v sérii začíná! Utkání můžete sledovat v placeném přenosu na tvcom.cz nebo v online článku na webu. Motor do...