24.01.2018, Filip Kortus

Dobře jsme se na Havířov připravili, říkal Luboš Rob mladší

Přispěl k tříbodové výhře nad Havířovem krásnou brankou. Při střele Romana Vráblíka se postavil vedle levé tyče havířovské branky a luxusní tečí navýšil ve třetí třetině vedení svého týmu. Luboš Rob se proti Slezanům trefil po čtyřech zápasech a hodnotil zápas proti AZetu.

Potvrdil Havířov, že je nepříjemným soupeřem a body nedaruje lacino?
Myslím si, že ano. Je to bruslící tým, hraje agresivní hokej. Dobře jsme se na ně připravili, zvládli jsme první třetinu a dostali se do dvoubrankového vedení. Měli jsme podporu od obránců, kteří hráli velmi dobře. Zbytek utkání jsme si hlídali.

Je v těchto zápasech důležité dostat se brzy do vedení, což se dnes povedlo?
Minulý domácí zápas proti Litoměřicím nebyl dobrý, tak jsme to chtěli hned od začátku odčinit. Často nám letos chybí lehkost, tak jsme rádi, že jsme se dnes dokázali v úvodu dvakrát trefit.

Uzavřel jste skóre krásnou brankou na 3:0. Byla to jedna z vašich nejpovedenějších tečí v kariéře?
Čtyři zápasy jsem se netrefil, tak jsem to chtěl prolomit. Už před tím jsem měl nějaké šance, ale nepodařilo se mi je proměnit. Vráblas (Roman Vráblík) výborně vystřelil tak, že to nebyla žádná pumelice. Dalo se to ze vzduchu krásně trefit. Kéž by takových gólů bylo víc. (úsměv)

Když jste se dozvěděl, že proti vám bude chytat Martin Růžička, vybavila se vám vítězná branka z barážového utkání v Pardubicích?
Jakmile jsme vyjeli na led, tak mi Gábič (David Gába) říká, že dnes dám branku jedině z rohu. (smích) Vzpomínka je to hezká, ale uplynulo od ní už hodně času.

Co jste říkal potyčkám na konci zápasu? Neunesli Havířovští porážku?
Začalo to tím, že Vampi (Petr Vampola) měl střet s jedním z havířovských hráčů. Poté jsme si řekli, že se doma nenecháme mlátit a něco s tím uděláme. Na další střídání jsme se podle toho připravili a následně se toho skvěle zhostil Mitch Fillman. Má sílu, provedl to skvěle.

Prokázalo mužstvo před play off i to, že je připraveno i z této stránky?
Rozhodně. Proti nám budou chtít hrát všichni agresivně, hokejově bychom měli mít navrch my. Nakonec jsme to zvládli dobře.