22.12.2017, Adam Pavlíček

Chyby, které tam jsou, pomalu odstraňujeme, říká Miloslav Čermák po utkání s Frýdkem

Motor v posledním utkání před Vánoci dokázal přehrát Frýdek-Místek v poměru 4:1, čímž si připsal další domácí výhru v sezóně. Nelehké utkání proti nepříjemnému soupeři zhodnotil útočník Miloslav Čermák.

Bylo těžké dostat se do tempa tohoto zápasu?
Pro mě osobně ano. Moc práce jsem dnes neměl. Bylo tam totiž hodně oslabení a přesilovek, za mě tedy říkám, že ano.

Myslíte si, že kdyby byl Frýdku uznán gól v první třetině, že by se zápas vyvíjel jinak?
Určitě by to bylo jiné, prohrávali bychom a Frýdek by určitě také začal hrát trochu jinak. Vývoj utkání by to určitě ovlivnilo.

Překvapil vás výkon hostů, nebo jste čekali něco podobného?
Čekal jsem podobný výkon. Dobře jsme se na to připravovali. Zápasy s nimi jsme v letošní sezóně neměli dobré, ale věřili jsme a chtěli jsme vyhrát. To se povedlo.

Miloslav Čermák v utkání proti Frýdku-Místku

Body: 0
Střely: 1
+/-: 0
Vhazování: 1/1
Ice time: 14:06

Po první třetině nebylo stav jednoznačný. Šli jste do druhé třetiny s tím, že musíte něco změnit?
Řekli jsme si, že musíme hrát pořád stejně. Věděli jsme, že nás budou provokovat. Chtěli jsme se hlavně vyvarovat faulů, což se nám nepodařilo. Bylo to těžké, vyhrocené. Byly tam emoce a myslím, že lidem se utkání muselo líbit.

V utkání jsme viděli velké množství vyloučení. Kterému z týmů to vyhovovalo více?
Ani nevím, kolik to bylo na vyloučení. My jsme se z přesilových her dokázali prosadit, takže to vyhovovalo spíše nám.

Po jednom z přestupků Frýdku jste jel trestné střílení. Věděl jste, jak ho budete chtít provést?
Věděl jsem, jak ho budu chtít zakončit. Že to ale udělám takhle, to jsem nevěděl. Tomu už jsem se pak musel jen smát.

Nebáli jste se v závěru utkání, když Frýdek vstřelil první regulérní branku, že by se na vás mohl ještě dotáhnout?
Při gólů na 1:3 jsme určitě byli na pozoru. Pak ale kluci vstřelili další gól a to už jsme věděli, že utkání dotáhneme.

Je něco, co byste chtěli do příštích zápasů ještě vylepšit?
Zítra máme trénink a ještě se na to koukneme. Pomalu ale chybičky, které tam vždycky jsou, odstraňujeme. Myslím, že se nám to daří, ale samozřejmě to všechno nejde hned. Děláme pokroky zápas od zápasu. Neříkám, že je to lepší, ale chyby nejsou velké a hodně na nich pracujeme.