16.12.2014, Matěj Mayer

České Budějovice čeká ve středu zkouška na ledě Havířova

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hokejisté Motoru vyrážejí ve středu na další prvoligové utkání. Jejich soupeřem bude tentokrát celek AZ Havířov, se kterým si Jihočeši letos připsali už dvě vysoká vítězství. Utkání to ale bude mnohem těžší než se může zdát. Havířov je totiž poslední dobou ve formě a v pondělí na vlastním ledě porazil suveréna první ligy z Chomutova. Zajímavý duel na ledě K&K Pneu aréna startuje v 18 hodin.

O soupeři: HC AZ Havířov

Založen: 1928
Stadion: K&K Pneu aréna (kapacita 5 100 diváků)
Umístění v poslední sezóně: 6. místo v základní části, vyřazen ve čtvrtfinále Jihlavou (0:4 na zápasy)
Hlavní trenér: Jan Daneček

Vzájemné zápasy v této sezóně:
Havířov - Motor 4:7
Motor - Havířov 6:1

Středeční soupeř Motoru letos rozhodně nehraje špatně a patří k lepším týmům. Aktuálně se nachází na šesté příčce se ztrátou pouhých čtyř bodů na mužstvo z jihu Čech. Nebezpeční jsou hokejisté AZ především na domácím ledě, kde jsou dokonce čtvrtým nejúspěšnějším klubem první ligy. Co do počtu nastřílených branek na domácím kluzišti jim patří dokonce druhé místo hned za Chomutovem.

Havířov se může lehce stát pro Motor tvrdým oříškem, o čemž svědčí také výsledky z poslední doby. Z posledních devíti utkání neodešel Havířov vítězně pouze dvakrát. Papírovým strašákem může být také výsledek pondělního klání na domácím ledě, kdy dokázalo AZ porazit chomutovské Piráty 4:2! Největší zbraní týmu je ale vyrovnanost – Havířov ve svých řadách nemá výraznou individualitu a tak ani nemůžeme označit hráče, na kterému by měl Motor věnovat zvláštní pozornost.

Poslední zápas našeho soupeře:

AZ Havířov - Piráti Chomutov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky Havířova: 5. Maruna (Horák, Ostrčil), 15. Jiránek (Šedivý, Fořt), 31. Šlahař (Jakúbek, Ostrčil), 60. Hlinka (Šedivý)
Sestava Havířova: Hamerlík – Repe, Bezuška, Graca, Ostrčil, Lenďák, Pastor, Horák, Foltýn – Fořt, Loskot, Jiránek – Šedivý, Hlinka, Tomi – Klimša, Pechanec, Sztefek – Maruna, Šlahař, Jakúbek

36. kolo:
AZ Havířov - ČEZ Motor České Budějovice

středa 17. 12. 2014, 18:00
K&K Pneu aréna

Z tábora Motoru

Mužsto Českých Budějovic nebude po posledním zápase v nejlepším rozpoložení. Motor sice zvítězil v prodloužení, ale ještě před koncem druhé třetiny vedl 5:1, takže dva body jsou málo. Trenér Rosol dal svou nespokojenost svým svěřencům znát hned po skončení zápasu a je otázkou, jaký dopad to bude na tým mít. V domácím duelu mělo českobudějovické mužstvo po delší době k dispozici kompletní čtyři útoky, které však nakonec nevyužilo. Pozitivem je také dobrý nástup osmnáctiletého brankáře Jana Pechka, jenž za devět minut pochytal tři střely a nepustil za svá záda jediný puk.