ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
8.9.2017, Aleš Skok

Představení největších soupeřů Motoru v letošní sezoně

Už jen jeden den nás dělí od ostrého startu WSM ligy. Motor k prvnímu utkání vyjede na led Litoměřic, kde ho nečeká nic lehkého. Kdo ale bude jejich největším soupeřem v následujícím ročníku? Všichni se shodují na třech týmech – Karlovy Vary, Kladno a Slavia. A tak jsme se těmto třem týmům podívali na zoubek. O zhodnocení jsme také požádali slovinského obránce Žigu Pavlina. „Společně s námi jde určitě o nejlepší týmy v lize. Ale věřím, že my jsme stále lepší. Pokud chceme do extraligy, musíme porazit každého,“ říká urostlý bek.

HC Energie Karlovy Vary

Jednoznačně jedním z největších konkurentů Motoru v boji o návrat do extraligy bude karlovarská Energie. Klub, jenž se v loňské sezoně s nejvyšší tuzemskou hokejovou soutěží rozloučil, když v baráži skončil na třetím místě, právě před Českými Budějovicemi. Extraligu v lázeňském městě neudrželi o pouhý bod.

Hráčský kádr Karlových Varů byl oproti loňsku ještě posílen a podle slov trenéra Martina Pešouta má útok dokonce extraligové parametry. Karlovarští si velmi slibují od navrátilce Stanislava Balána. „Také na brankářské pozici jsme vytvořili velice silné duo,“ hlásí Pešout. Konkrétně jde o Filipa Novotného a Tomáše Závorku.

Změna pro loňského účastníka extraligy bude také v tom, že Kadaň již nebude jejich farmou, a budou se tak soustředit více na spolupráci s druholigovým Sokolovem.

A jaké mají Karlovy Vary cíle pro první sezonu ve WSM lize? „Cílem je pro nás především postup do play-off a během sezony se na něj dobře připravit,“ prozradil na předsezonní tiskové konferenci trenér Pešout.

Umístění v loňské sezoně:

13. po ZČ (telh), 3. v baráži

Přípravné zápasy:

Litvínov 3:4sn., Litvínov 5:1, Kladno 0:3, Litoměřice 4:2, Mladá Boleslav 4:3sn., Kladno 4:1, Landshut 8:1, Chomutov 2:3sn.

Žiga Pavlin:

„Vary mají velice podobný tým jako loni. Oproti extralize příliš změn neudělaly. Budou velice nebezpečné, ale zároveň to pro ně bude těžké. Každý tým se na ně perfektně připraví a bude se proti nim chtít vytáhnout.“

text

Rytíři Kladno

Čtvrtý pokus o návrat do Tipsport extraligy čeká na Rytíře z Kladna. Zatím se jim však nedaří naplnit týmový potenciál návratu se přiblížit. Ještě ani v jedné sezoně se tým ze středních Čech nedostal do baráže. Letos však chtějí Kladenští černou sérii utnout.

V týmu již nepokračují matadoři jako Tenkrát nebo Ton, ale prostor dostanou mladší hráči. Jedním z tahounů by měl být ostřílený prvoligový hokejista Matěj Pekr, který s přípravou svého týmu nebyl spokojený. „Můžeme jít jenom nahoru,“ ví devětadvacetiletý útočník. Však Kladno v přípravě zvítězilo pouze dvakrát. Z toho jednou právě nad Motorem. Tým majitele Jaromíra Jágra ale nejvíce trápily přesilovky. V sedmi zápasech využili Středočeši pouze jednu jedinou.

Umístění v loňské sezoně:

semifinále, 3. po ZČ

Přípravné zápasy:

Slavia 1:3, Karlovy Vary 3:0, České Budějovice 1:3, Slavia 0:2, Karlovy Vary 1:4, České Budějovice 3:0, Litvínov 1:5

Žiga Pavlin:

„Kladno má mladý tým plný rychlých kluků. Velmi dobře hrají jejich systém a trpělivě čekají na šance.“ text

HC Slavia Praha

Svou třetí sezonu ve WSM lize rozjíždí pražská Slavia a opět bude patřit k hlavním adeptům na postup. Poté, co v loňském roce na poslední chvíli zachránili kádr a v sezoně nakonec došli až do semifinále, chtějí to napodobit i v letošní sezoně. „Chtěli bychom zopakovat to, co jsme dokázali loni, kdy jsme došli do semifinále. Je to náš základní cíl,“ řekl na tiskové konferenci člen představenstva Vladimír Pitter.

I celek z Vršovic před letošní sezonou posiloval. Přišli například Lukáš Krejčík, Ondřej Kopta nebo Lukáš Nedvídek. „Krejčík nás v přípravě přesvědčil, dával góly. Od Kopty s Nedvídkem bychom čekali větší produktivitu,“ prozradil hlavní trenér Milan Razým.

Pražané sehráli jedenáct přípravných utkání, ve kterých se utkali jak s extraligovými soupeři, tak s týmy z druhé nejvyšší soutěže. A to s bilancí sedmi výher a čtyř porážek.

Umístění v loňské sezoně:

semifinále, 4. po ZČ

Přípravné zápasy:

Benátky 4:1, Benátky 3:2, Kladno 3:1, Přerov 5:7, Zlín 0:4, Znojmo 2:1sn., Kladno 2:0, Klatovy 6:2, Pardubice 3:2, Plzeň 0:4, Sparta 1:2p.

Žiga Pavlin:

„Slavia je vždy nebezpečná. Má hodně zkušených hráčů, kteří mohou rozhodnout zápasy.“ text
Sociální sítě

Včera proběhl v prostorách Gerbery seminář pro rodiče, na kterém přednášel generální manažer klubu S. Bednařík, manažer mládeže...

Nabitý program Motoru pokračuje ve středu, do Budvar arény přijede @AZ_Havirov. #CEBvHAVhcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Už tradičně nakupují fandové Motoru dárky pro Centrum BAZALKA - všem moc děkujeme!hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Včera uplynulo 110 let od narození Josefa Zasadila, který za náš klub hrál celkem 13 sezon, kolem 70 mistrovských zápasů, ve...