PARTNEŘI WEBU
 • První útok zůstává, několik hráčů v Motoru pokračovat nebude

  26.4.2017, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vysněný postup do extraligy se nepodařil, to je prostý fakt. I tak měla ale sezona 2016-17 spoustu pozitivních momentů, na které se bude vzpomínat. Na vzpomínání ale není čas, už teď totiž na plné obrátky běží vyjednávání o smlouvách na sezonu následující. Několik hráčů v Motoru pokračovat nebude, ale formace, která byla v baráži nejproduktivnější - Chovan - Pajič - Čermák, bude na jihu Čech hrát i nadále!

  Sezona 2016-17 byla velice dlouhá, vždyť baráž se hrála ještě déle než finále Tipsport extraligy. Ihned poté, co bylo zřejmé, jak sezona dopadla, začala jednání o té následující. "Už během sezony jsme podepsali některé hráče, nebo jejich kontrakt byl víceletý. V Motoru mají platné smlouvy Kváča, Patera, Fillman, Pavlin, Pýcha, Vráblík, Květoň, Dostálek a Šulek. Ihned po sezoně jsme si pak s trenéry a zbytkem vedení sedli a řešili budoucnost jednotlivých hokejistů. Některá jednání pokračují, ale jisté je, že v Motoru budou nadále působit i útočníci Michal Chovan, Rok Pajič a Miloslav Čermák," sdělil první novinky generální manažer Stanislav Bednařík.

  Toto trio nasbíralo v sezoně dohromady 129 kanadských bodů a v baráži byla hlavní tíha jinak nevelké produktivity mužstva právě na jejich bedrech. Udržení těchto hráčů v kádru tak fanoušky jistě potěší. "Čermák byl nejlepším střelcem týmu, Chovan s Pajičem  jsou velice konstruktivní hráči, kterých obecně na trhu není mnoho. Proto jsme rádi, že jsme se s nimi dohodli i pro následující ročník," vysvětlil Bednařík.

  Tým ale projde i určitou obměnou, prvním krokem je konec spolupráce s některými hráči. Guman ukončil kontrakt, zranění Bena Walkera je takové povahy, že není vůbec jisté pokračování jeho kariéry. Dalším hráčům pak smlouva nebyla nabídnuta. Patří mezi ně Vladimír Škoda, Tomáš Vak, Štěpán Hřebejk, Martin Mazanec a Jiří Fronk. "Zejména Vak, Hřebejk a Škoda jsou hráči, kteří v Českých Budějovicích v minulosti odvedli cenné služby, za které se jim sluší poděkovat, ale musíme se dívat dopředu a představy trenérů se zkrátka ubírají jiným směrem," popisuje důvody změn generální manažer. Zároveň smlouvy v Motoru doběhly i hráčům, kteří v uplynulé sezoně působili spíše v nižších soutěžích, a pokračovat nebudou. Jsou to Ladislav Marek, Dominik Točík, Petr Spáčil a Josef Žáček.

  Na odchody budou samozřejmě navazovat i příchody hráčů. Ty budou zveřejňovány postupně, jak jednotliví hráči budou podepisovat smlouvy.
  Aktuálně na webu

  Bratři Jakub a Vojtěch Doktorové si v play off juniorky splnili dětský sen

  před 3 dny, Filip Kortus

  Patří k velkým nadějím českobudějovického hokeje. Talentovaní bratři Vojtěch a Jakub Doktorovi si v uplynulé sezoně splnili dětský sen. Při zápase čtvrtfinále play off DHL extraligy juniorů nastoupili bok po boku a náramně si to užili. Nyní se oba chystají na...

  Urostlý centr Peter Galamboš vyztuží útok Motoru

  16.5.2017, Tisková zpráva

  ČESKÉ BUDĚJOVICE — A je tu další posila. Vysoký a důrazný slovenský centr Peter Galamboš má zkušenosti i z české extraligy, ale převážná část jeho kariéry je spojena s rodným Martinem. Tam byl i kapitánem a odtud si vybojoval šanci i ve slovenské reprezentaci....

  Útočník Martin Novák se po životní sezoně stěhuje na jih Čech

  15.5.2017, Filip Kortus

  Na jih Čech přichází velká ofenzivní posila. Útočník Martin Novák. Kmenový hráč Sparty Praha přichází do Motoru s pověstí produktivního forvarda, který v uplynulé sezoně zářil v dresu Jestřábi Prostějov. Osmadvacetiletý hokejista v uplynulé základní části WSM ligy...

  Aktuality

  Odchovanci do přípravy

  Na zkoušku se do přípravy Motoru vrací dva odchovanci Radek Prokeš a Miloslav Jáchym. Oba v uplynulé sezoně působili v týmech WSM ligy - Benátkách, resp. Frýdku-Místku.

  12.5.2017

  Legenda pomáhá 2. kolo

  Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

  18.4.2017

  Patera a Kondelík v U18

  Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

  10.4.2017
  Archiv aktualit