PARTNEŘI WEBU
  • Kváčovo smutné hodnocení: Jsme všichni hrozně zklamaní

    21.4.2017, Pavel Kortus ml.

    České Budějovice - Těžko hledal slova, byl strašně zklamán. Odmítal osobní hodnocení, sezona se bude hodnotit jako neúspěšná. Brankář Petr Kváča se stal dle fanoušků Motoru hráčem sezony, po prohře s Pardubicemi 1:3 ale i on věděl, že Českobudějovickým se pro letošek sen o postupu rozplynul...

    Jak velké je zklamání pár minut po prohře, která definitivně ukončila váš sen o postupu do extraligy?
    Obrovské. Celou sezonu jsme se připravovali na to, abychom mohli v baráži konkurovat extraligovým týmům. Bohužel se nám to nepovedlo dovést do postupového konce a jsme všichni hrozně zklamaní…

    Co bylo klíčem k tomu, že se vám v baráži nakonec nepodařilo vyválčit postup?
    Nevím. Možná se k nám i štěstíčko otočilo v rozhodujících momentech zády. Puky se k nám neodrážely. Trápili jsme se s koncovkou, na jeden gól se vyhrát nedá. Chybí nám také body ze zápasů s Jihlavou, s níž jsme prohráli všechny zápasy. Alespoň nějaký bod navíc by se nám samozřejmě hodil.

    Ze šesti barážových zápasů na domácím ledě se vám nepodařilo vyhrát ani jediný v základní hrací době. Čím to?
    Možná jsme byli doma přemotivovaní. Chtěli jsme ukázat, že na to máme. Bohužel se nám doma podařilo vyhrát jen jednou, navíc až v prodloužení. Fanoušci by si to za celou sezonu zasloužili, ale nezvládli jsme to.

    Co osobní hodnocení? Jste alespoň z tohoto pohledu spokojen?
    Osobní hodnocení není důležité. Hokej je týmová hra. Já jsem strašně zklamaný, že se nám nepovedlo postoupit. Uhrát třináct bodů dle mého není úplně špatné, ale mohli jsme jich mít víc.

    Mohou být výkony v sezoně 2016/17 odrazovým můstkem do dalšího ročníku?
    Mohlo by to tak být. Víme, že do baráže se můžeme znovu probojovat a už v ní budeme zkušenější. Vidíme, jak se hraje hokej v extralize, do které se budeme příští rok chtít dostat.

    V neděli zakončíte sezonu v Karlových Varech. Budete si chtít alespoň na závěr spravit chuť?
    Ano, určitě pojedeme do Varů vyhrát a zakončit sezonu vítězstvím, i když už šanci na postup nemáme. Můžeme hrát uvolněně.

    Aktuálně na webu

    Bratři Jakub a Vojtěch Doktorové si v play off juniorky splnili dětský sen

    před 3 dny, Filip Kortus

    Patří k velkým nadějím českobudějovického hokeje. Talentovaní bratři Vojtěch a Jakub Doktorovi si v uplynulé sezoně splnili dětský sen. Při zápase čtvrtfinále play off DHL extraligy juniorů nastoupili bok po boku a náramně si to užili. Nyní se oba chystají na...

    Urostlý centr Peter Galamboš vyztuží útok Motoru

    16.5.2017, Tisková zpráva

    ČESKÉ BUDĚJOVICE — A je tu další posila. Vysoký a důrazný slovenský centr Peter Galamboš má zkušenosti i z české extraligy, ale převážná část jeho kariéry je spojena s rodným Martinem. Tam byl i kapitánem a odtud si vybojoval šanci i ve slovenské reprezentaci....

    Útočník Martin Novák se po životní sezoně stěhuje na jih Čech

    15.5.2017, Filip Kortus

    Na jih Čech přichází velká ofenzivní posila. Útočník Martin Novák. Kmenový hráč Sparty Praha přichází do Motoru s pověstí produktivního forvarda, který v uplynulé sezoně zářil v dresu Jestřábi Prostějov. Osmadvacetiletý hokejista v uplynulé základní části WSM ligy...

    Aktuality

    Odchovanci do přípravy

    Na zkoušku se do přípravy Motoru vrací dva odchovanci Radek Prokeš a Miloslav Jáchym. Oba v uplynulé sezoně působili v týmech WSM ligy - Benátkách, resp. Frýdku-Místku.

    12.5.2017

    Legenda pomáhá 2. kolo

    Na webu Sportovniaukce.cz bylo spuštěno druhé kolo aukce nevyzvednutých a nevydražených dresů v rámci celorepublikového projektu Legenda pomáhá! Harmonogram druhého kola dražby včetně odkazů do samotných aukcí naleznete ZDE.

    18.4.2017

    Patera a Kondelík v U18

    Na MS U18, které se koná 13. dubna na Slovensku, nebudou chybět zástupci Motoru. Na akci byli nominováni brankář Jiří Patera a útočník Jáchym Kondelík, který nyní působí v zámoří.

    10.4.2017
    Archiv aktualit