01.04.2017, Michal Heřman

Motor po prohře s Vary zkusí podruhé uspět na ledě soupeře. V neděli hraje v Jihlavě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Hráči ČEZ Motor České Budějovice bohužel nepotvrdili tři body z pardubického ledu a doma s Karlovými Vary prohráli 3:4. O další body se vítěz WSM ligy pokusí opět venku. Baráž pokračuje třetím kolem již v neděli a Jihočeši hrají na ledě Dukly Jihlava od 17:30.

Jihlava sbírá body a vede barážovou tabulku

Dukla Jihlava pokračuje ve výborných výkonech a po vyřazení silného Kladna v semifinále WSM ligy si připsala skalp i obou extraligových mužstev. V prvním kole baráže Jihlava překvapila na ledě Karlových Varů, kde otočila zápas a vyhrála v základní hrací době 4:3. Ve druhém pokračování se představila doma a i proti Dynamu Pardubice se dokázala prosadit. Zápas sice šel za stavu 3:3 do prodloužení, to ale tým z Vysočiny rozhodl po necelých třech minutách.

Nedělní soupeř Motoru tak má po dvou zápasech pět bodů a před tandemem Motor České Budějovice – Energie Karlovy Vary má náskok dvou bodů. Poslední Pardubice pokračují v bídných výsledcích a mají jen jeden bod. V baráži se zatím daří Filipu Semanovi, který má tři kanadské body za dva góly a jednu asistenci. Stejně bodů mají i Adama Zeman a Tomáš Kaláb za bilanci 1+2.

Po utkání s Pardubicemi hodnotil pro klubový web aktuální situaci trenér František Zeman: „Určitě jsme spokojení. Před výbornou kulisou jsme předváděli výborný hokej a od začátku zápasu jsme šli více za vítězstvím než hosté. Vedli jsme 2:0, bohužel osm vteřin před koncem první třetiny jsme nechali dát soupeře kontaktní gól. Museli jsme si ho ukázat, protože to byl podle mě laciný gól. Hned při vstupu do druhé třetiny jsme měli stoprocentní šanci, ale bohužel jsme jí nedali. Zaplaťpánbůh, že jsme poté v prodloužení dali branku, ale znovu říkám, že jsme šli více za vítězstvím než hosté.“

Sestava Jihlavy z posledního zápasu

Škarek – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža – Diviš, Skořepa, Důras – Anděl, R. Hubáček, Jiránek – Zeman, Seman, Čachotský – Jergl, Březina, Danišovský

3. kolo baráže

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor České Budějovice

neděle 2. dubna 17:30, Horácký zimní stadion

Motor se s Jihlavou v letošní sezoně utkal čtyřikrát a ani v jednom souboji neuspěl. Nutno ale dodat, že všechny zápasy byly vyrovnané. Jihočeši jedenkrát prohráli doma i venku 1:2, pak na soupeře nestačili v Budvar aréně po prodloužení 2:3 a i ve čtvrtém zápase prohráli po prodloužení, tentokrát 1:2. Nyní je tedy ideální čas na odplatu a první výhru Motoru v sezoně 2016/2017.