07.02.2014, Michal Heřman

Motor čeká souboj sousedů. Ve hře je deváté místo

České Budějovice - Prodloužit bodovou sérii a zaútočit na vyšší příčky. To jsou hlavní úkoly hráčů ČEZ Motor České Budějovice před sobotním zápasem s HC Slovan Ústečtí Lvi. Utkání začíná v 17:00, vstupenky lze zakoupit ON-LINE.

O soupeři: HC Slovan Ústečtí Lvi

Založen: 1946
Stadion: Zlatopramen Arena (kapacita 6500 diváků)

Sestava z posledního zápasu

Petrásek (36. J. Dlouhý) – Grin, Z. Sklenička, Vl. Brož, Vobořil, K. Černý, Smetana – V. Meidl, Alinč, P. Přeučil – D. Tůma, Roubík, Rod – Kuchynka, do 55. M. Hanzl, Pořický – Dostálek, D. Merta, Bačák – od 24. Baránek. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.

Hokejisté Ústí odehráli v uplynulém týdnu tři těžké zápasy a ani v jednom nebodovali. V Havířově a Mladé Boleslavi dali dohromady jen dva góly a celkem osmkrát inkasovali. I poslední duel s Olomoucí Lvům nevyšel. Doma prohráli 1:4, když jediný gól dal Roubík. Ústí nezvládlo druhou třetinu, ve které dala Olomouc tři góly. Sobotnímu soupeři Motoru se navíc zranil gólman Petrásek, který musel ve 36. minutě střídat.

"Odehráli jsme slušně pouze první třetinu, kdy jsme se Olomouci vyrovnali v pohybu, v osobních soubojích a především v bojovnosti. Druhé dějství bylo z naší strany hodně špatné. Dostali jsme druhý a třetí gól jako přes kopírák, kdy nejsme schopni pokrýt hráče soupeře v brankovišti. Po třetí brance zápas mužstvo zabalilo, to se nesmí stávat. Třetí dvacetiminutovku jsme chtěli po hráčích, aby ji odmakali, což se stalo, ale Olomouc hrála chytře, nikam se nehnala a nedovolila nám již přidat další branku. Závěrem musím říct, že si někteří hráči musí strašně moc rychle uvědomit, o co se v Ústí nad Labem hraje a co se může stát," uvedl po utkání pro klubový web asistent trenéra Tomáš Mareš.

Zaostřeno na: Roubík na všechno sám nestačí

Nejproduktivnějším hráčem Ústí je s 36 body Jaroslav Roubík. V sezoně má vyrovnanou bilanci osmnácti gólů i přihrávek. V uplynulých třech zápasech dalo Ústí jen tři góly a dva z nich vstřelil právě Roubík – do sítě Mladé Boleslavi i Olomouce. To je pro týmový úspěch málo a Lvi by potřebovali, aby se chytili i jiní hráči, tedy samozřejmě až po utkání s Motorem. V hodnocení +/- je Roubík na plusovém čísle 4.

49. kolo: ČEZ Motor České Budějovice - HC Slovan Ústečtí Lvi

sobota 8. 2. 2014, 17:00
Budvar aréna

Z tábora Motoru

Jihočeši dokázali v posledních pěti zápasech vždy bodovat a hrají tak, jak bylo v plánu před sezonou. Bohužel kvůli nevyrovnaným výkonům je ale play-off ztraceno a hráčům ČEZ Motor České Budějovice tak nezbývá nic jiného než zmobilizovat síly pro závěr sezony a play-out. Již v sobotu si v souboji s Ústím mohou hráči Motoru výrazně pomoci. Pokud Ústí porazí a Šumperk zaváhá, tak mohou jít Budějovice na 9. místo. Do sestavy Motoru se vrátí Václav Skuhravý, naopak nově budou chybět zranění Zdeněk Šperger a Jan Novák. Luboš Rob je pak na reprezentační akci, z juniorky tak byl povolán Emil Švec.

Kůdela - Kotaška, Pavlíček, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Prokop – Boháč, Pajič, Kotalík – Pšurný, Šperger, Melka – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Vaniš.