01.02.2011, Michal Špírek

HC MOUNTFIELD touží poprvé dobýt brněnské Rondo

Č. B u d ě j o v i c e - Osm posledních zápasů budějovických hokejistů doma - osm výher, 24 bodů. Osm posledních zápasů venku - jedna výhra, tři získané body. Na cizích hřištích se HC MOUNTFIELD trápí, navíc v Brně, poté co se Kometa vrátila do extraligy, zatím nebodoval. Jenomže brněnské Rondo už zdaleka není takovým postrachem soupeřů. Báječná fanouškovská kulisa sice zůstává, ale Brno je v tabulce z domácích duelů až na desátém místě. Budou Jihočeši dalšími, kteří Brno překonají? Zápas začíná v úterý v 18:00.

O soupeři – HC KOMETA BRNO

Brno zažilo strmý pád z vrchu tabulky a nyní balancuje nad propastí. Je na desátém místě, ovšem stejně bodů jako mužstvo zpod Špilberka má i Litvínov na jedenácté příčce a svěřenci trenéra Lubiny musí zabrat. V posledních pěti zápasech získalo Brno devět bodů a nechalo tak částečně zapomenout na dvanáctizápasovou šňůru s jediným vítězstvím.

Hra Komety nenabízí žádné zázračné útočné kombinace, Brněnští se spolíhají na poctivou obranu. Odráželo se to i na počtu nastřílených branek - Brno čekalo 76 zápasů na to, až dokáže v zápase vstřelit více než čtyři branky. Tuto nevídanou sérii ukončilo v Litvínově, kde nastřílelo hned sedm branek, ale před svým publikem se Brněnští přestřelkou už dlouho neuvedli.

"Čeká nás důležitý zápas s Budějovicemi, ve kterém si nemůžeme dovolit zopakovat špatný nedělní výkon z Liberce. Věřím, že se v domácím prostředí hráči zvednou. Základem bude kromě bojovnosti také zlepšení koncovky," ví dobře kouč Ladislav Lubina. Tomu schází zraněný obránce Zubíček a útočník Jaroslav Svoboda. V bráně dostává důvěru Fin Sasu Hovi.

HC MOUNTFIELD v Brně nastoupí s posilou Jiřím Vykoukalem. Ten přestoupil na jih Čech na poslední chvíli a devětatřicetiletý hráč tak poprvé v extralize oblékne dres jiného klubu než Sparty.

Zajímavosti zápasu

Jiří Vykoukal a Jakub Koreis - ze spoluhráčů soupeři

Jeden den jste spoluhráči v jednom týmu. Druhý den přestoupíte, každý do jiného klubu, a třetí den už stojíte proti sobě jako soupeři. To je případ Jiřího Vykoukala a Jakuba Koreise. Sparta, bez naděje na play-off a s dostatečným bodovým náskokem na poslední mužstva tabulky, se nebránila posílit v poslední přestupový den ostatní týmy a tak Jakub Koreis zakotvil v Brně. Jeho přestup byl dojednán za pět minut dvanáct, a je otázkou, zda Koreis nastoupí již do zápasu s Jihočechy, nebo se zařadí pro dnešek jen mezi fanoušky.

Vyhraje Kometa. O gól.

Vzájemné zápasy letošní sezóny dopadly pokaždé stejně, radoval se domácí tým, ale úspěšnější byl jen o jednu branku. Vyrovnané duely, ve kterých rozhodovaly maličkosti, jaký bude ten dnešní?

Vzájemné zápasy v sezoně

8. kolo, 6.10. 2010, HC MOUNTFIELD - HC Kometa 3:2
21. kolo, 17.11. 2010, Kometa - HC MOUNTFIELD 4:3
34. kolo, 22.12. 2010, HC MOUNTFIELD - HC Kometa 5:4

Sestava soupeře z posledního kola

Hovi - Stehlík, Houdek, Bičánek, Kempný, Mojžíš, Malec - Erat, Dopita, Veselý - Balej, R. Hruška, Kvapil - R. Procházka, Širokovs, Hubáček - Brabenec, Dlouhý, Jakub Svoboda.

92,52% - 2,38

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry - skóre - body.