19.01.2002, Aleš Rod

CEB-TRI 3:7 : Dorost první zápas nástavby prohrál!

Dorost HC ČB v sobotu absolvoval první měření sil s moravským celkem. Bohužel utkání nedopadlo podle představ a Jihočeši podlehli 3:7 (0:2, 2:1, 1:4).
Do zápasu vstupovali oba celky velice opatrně. Z obou stran byla znatelná jistá nervozita a respekt před úplně neznámým soupeřem. Již ve 4. minutě se prosadil hostující Jan Sterber – 0:1. Od té chvíle o sobě dávali útočníci vědět častěji, jenže brankáři byli pozorní. V jedenácté minutě uhodilo do domácí klece podruhé. Hostující Matzke přihrával a Jan Daněček skóroval – 0:2. Žádná další příležitost se již v první třetině neujala, takže do šaten se odcházelo právě za tohoto stavu.
Druhá dvacetiminutovka již byla mnohem zajímavější. V 25. minutě měli domácí výhodu přesilové hry a v ní přetavil Lukáš Bendík pěknou přihrávku Jiřího Hanzala v první úspěch – 1:2. Za dvě minuty třinečtí mladíci znovu vedli o dvě branky, jelikož výborný Daněček znovu překonal Horala - 1:3. V necelých 60 vteřinách se skóre měnilo ještě po brance Tomáše Mertla, který díky důrazu před brankářem snížil na 2:3. V 30. minutě se v domácí kleci vystřídali brankáři a hned vzápětí se Anderle skvěle vyznamenal po střele hostujícího Blatoně. Stejně si poradil i s únikem Meidla v minutě 38., když těsně předtím neproměnil dobrou příležitost domácí Kuchejda.
V třetí části hry již zcela dominovali hostující hráči. Už dvě minuty po úvodním vhazování nechala domácí obrana Radomíra Čížka, aby z druhé dorážky dal čtvrtou branku Třince – 2:4. Za minutu skvěle zaúřadovala první řada hostí a po ukázkovém „ťukesu“ do prázdné branky zakončil Steber – 2:5. V 51. minutě o sobě dal vědět štírek Mertl, jenže hezkou akci úspěšně nedotáhl. V 52. minutě na modré čáře napřáhl Radek Mušák a jeho „puma“ málem zlomila břevno třinecké branky!!! Gól neznamenala, brankář Krejčí se však jistě necítil příjemně. Za minutu ale opět vyndaval puk za sítě domácí Anderle. V oslabení ho překonal Matzke - 2:6. 55. minuta přinesla třetí branku domácích. Přes Černého a Kašpárka se kotouč dostal ke Kudláčkovi, jenž neminul - 3:6. Poslední slovo měli hosté. V 57. minutě skóroval Steber po příhře Daněčka a korunoval tak vítězství třinecké 7:3 na budějovickém ledě.

HC České Budějovice – HC Oceláři Třinec 3:7 (0:2, 2:1, 1:4) Branky: 25. Bendík (Hanzal J., Černý K.), 28. Mertl (Bendík, Kuchejda), 55. Kudláček (Kašpárek, Černý T.) – 4. Steber (Matzke), 11. Daněček (Matzke, Steber), 27. Daněček Steber, Seman), 42. Čížek (Pospíšil), 53. Matzke (Daněček, Seman), 56. Steber (Daněček, Seman); vyloučení: 3:4; rozhodčí: Stach.
Sestava HC ČB: Horal (30. Anderle) – Vomela, Holub, Černý K., Vondráček, Mušák, Baran – Bendík, Mertl, Kuchejda – Kolář, Hanzal J., Gulaš - Černý T., Kašpárek, Kudláček – Hanzal M., Marek, Pařízek
Hlasy trenérů:
Milan Stárek (HC ČB): „Soupeř měl vynikající první pětku, která nás přehrávala a rozhodla zápas. Jinak se s nimi dalo hrát, jenže jsme nedali góly. Někteří hráči si mysleli, že mají jasné místo v sestavě a tak taky přistoupili k zápasu. Chtěl bych vyzdvihnout výkony Kamila Čšerného, Lukáše Vomely a hlavně Davida Koláře.“
Radomír Kužílek (HC Oc. Třinec): „Jsem nadšen výkonem první pětky a zejména Honzi Daněčka. Tomu to dnes sedlo! Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, mrzí mě jen nedůraz v osobních soubojích, dvě zbytečná vyloučení a třetí gól hdomácích, při kterém chybovala naše obrana. To se nesmí stávat!“